Аб узнагароджанні медалём «За бездакорную службу» І, ІІ, ІІІ ступені
УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
30 верасня 2009 г. № 486
Аб узнагароджанні медалём «За бездакорную службу» І, ІІ, ІІІ ступені
За ўзорнае выкананне службовых абавязкаў узнагародзіць:
медалём «За бездакорную службу» I ступені
Аліфірэнку
Паўла Аляксандравіча
–
старшага ад’ютанта 1-га аддзялення 1-га аддзела ўпраўлення асабістай аховы Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, падпалкоўніка
Альхова
Канстанціна Рыгоравіча
–
начальніка курса камандна-штабнога факультэта ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Амельянюка
Андрэя Уладзіміравіча
–
камандзіра батальёна курсантаў ваенна-тэхнічнага факультэта ў Беларускім нацыянальным тэхнічным універсітэце, палкоўніка
Ахрыменку
Аляксея Аляксандравіча
–
намесніка начальніка па вучэбнай рабоце ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Байбарошу
Сяргея Леанідавіча
–
намесніка начальніка галоўнага ўпраўлення – начальніка ўпраўлення ідэалагічнай работы галоўнага ўпраўлення ідэалагічнай работы і кадравага забеспячэння Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, палкоўніка
Беланожкіна
Генадзія Пятровіча
–
начальніка вучэбнай часці ваенна-тэхнічнага факультэта ў Беларускім нацыянальным тэхнічным універсітэце, палкоўніка
Гуцко
Сяргея Васільевіча
–
начальніка сектара ўпраўлення рэжыму і дакументацыйнага забеспячэння галоўнага ўпраўлення рэжыму і арганізацыйнага забеспячэння Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, падпалкоўніка
Заiкiна
Мiкалая Анатольевiча
–
начальнiка кафедры факультэта № 4 дзяржаўнай установы адукацыi «Iнстытут нацыянальнай бяспекi Рэспублiкi Беларусь», палкоўнiка
Кавальчука
Сяргея Іванавіча
–
начальніка 2-га аддзела 1-га ўпраўлення галоўнага ўпраўлення кадраў Міністэрства абароны, палкоўніка
Казакевіча
Аляксандра Мікалаевіча
–
намесніка начальніка ўпраўлення кадраў Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, палкоўніка ўнутранай службы
Лотарава
Віктара Іванавіча
–
памочніка начальніка пагранічнага атрада – начальніка аддзялення міжнароднага супрацоўніцтва і пагранпрадстаўнічай дзейнасці 20-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, падпалкоўніка
Маісеенку
Уладзіміра Рыгоравіча
–
начальніка ўпраўлення прафесійнай адукацыі і службовай падрыхтоўкі галоўнага ўпраўлення ідэалагічнай работы і кадравага забеспячэння Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, палкоўніка
Сіманенку
Сяргея Дзмітрыевіча
–
начальніка ўпраўлення каардынацыі тэхнічнага забеспячэння Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, палкоўніка
Токарава
Віталія Кірылавіча
–
намесніка начальніка кафедры пагранічнага факультэта ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Федзюковіча
Віктара Іванавіча
–
начальніка службы ракетна-артылерыйскага ўзбраення ўпраўлення ўзбраення Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, палкоўніка
Шамаілава
Дзмітрыя Шамаілавіча
–
памочніка ваеннага камісара па кадрах – начальніка аддзела кадраў і страявога ваеннага камісарыята Брэсцкай вобласці, падпалкоўніка
Шаўчэнку
Васілія Мікалаевіча
–
начальніка 2-га аддзела галоўнага разведвальнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка
медалём «За бездакорную службу» IІ ступені
Аўраменку
Паўла Уладзіміравіча
–
начальніка юрыдычнага аддзела Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, палкоўніка юстыцыі
Бацюка
Аляксандра Уладзіміравіча
–
начальніка 1-га аддзела ўпраўлення прававога забеспячэння Міністэрства абароны, палкоўніка юстыцыі
Белячыца
Дзмітрыя Станіслававіча
–
інспектара аховы 3-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага прапаршчыка
Бубневіча
Валерыя Мар’янавіча
–
старшага афіцэра 3-га аддзела сёмага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Бурака
Аляксандра Мікалаевіча
–
начальніка захоўвання 977-й артылерыйскай базы ўзбраення Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Бурсевіча
Алега Аляксеевіча
–
начальніка аддзялення прызыву на ваенную службу Гомельскага гарадскога ваеннага камісарыята Гомельскай вобласці, падпалкоўніка
Буторына
Арцёма Алегавіча
–
вядучага навуковага супрацоўніка 2-й секцыі ваенна-навуковага камітэта Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Бязлепку
Валерыя Мікалаевіча
–
намесніка начальніка службы ракетна-артылерыйскага ўзбраення ўпраўлення ўзбраення Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Вераса
Андрэя Паўлавіча
–
старшага афіцэра 2-га аддзела 2-га ўпраўлення галоўнага арганізацыйна-мабілізацыйнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Гваздзя
Юлія Міхайлавіча
–
начальніка штаба – першага намесніка камандзіра 927-й знішчальнай авіяцыйнай базы Паўночна-заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Гнілазуба
Валерыя Уладзіміравіча
–
начальніка 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, палкоўніка
Грыгу
Ігара Уладзіміравіча
–
старшага афіцэра 2-й групы аддзела баявой падрыхтоўкі Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Дарашкова
Уладзіміра Паўлавіча
–
прафесара кафедры авіяцыйнай тэхнікі і ўзбраення авіяцыйнага факультэта ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Дзядзенку
Аляксандра Фёдаравіча
–
начальніка арганізацыйнага аддзела ўстановы адукацыі «Мінскае сувораўскае ваеннае вучылішча», падпалкоўніка медыцынскай службы
Жэглова
Аляксея Уладзіміравіча
–
начальніка 5-га аддзялення ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, маёра
Злаціна
Георгія Самуілавіча
–
намесніка начальніка ўпраўлення – начальніка 1-га аддзела аператыўнага ўпраўлення штаба камандавання сіл спецыяльных аперацый Узброеных Сіл, палкоўніка
Зносака
Міхаіла Іванавіча
–
намесніка начальніка ўстановы «Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка ўнутранай службы
Календу
Міхаіла Уладзіміравіча
–
памочніка начальніка аператыўнага аддзела Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, падпалкоўніка
Кананенку
Уладзіміра Мікалаевіча
–
начальніка сувязі – начальніка аддзела сувязі штаба Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, палкоўніка
Канановіча
Уладзіміра Аляксандравіча
–
старшага інспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага лейтэнанта
Капцэвіча
Віталія Іосіфавіча
–
старшага афіцэра штаба ўпраўлення інжынерных войскаў Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Карповіча
Юрыя Міхайлавіча
–
начальніка Ашмянскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка ўнутранай службы
Крыгіна
Сяргея Леанідавіча
–
начальніка 4970-й базы інжынерных боепрыпасаў Узброеных Сіл, палкоўніка
Макарава
Ігара Віктаравіча
–
начальніка 582-га камандна-разведвальнага цэнтра Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Маршчонка
Аляксандра Сяргеевіча
–
намесніка начальніка па ідэалагічнай рабоце агульнавайсковага факультэта ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Матняка
Аляксандра Аляксандравіча
–
старшага інспектара аховы 1-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага лейтэнанта
Мікалаенку
Алега Барысавіча
–
першага намесніка начальніка галоўнага інфармацыйна-вылічальнага цэнтра Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Пахомава
Сяргея Іванавіча
–
начальніка планава-эканамічнага аддзела ўпраўлення капітальнага будаўніцтва галоўнага ўпраўлення матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, палкоўніка
Плюцінскага
Сяргея Уладзіміравіча
–
начальніка вучэбнай манеўранай групы – старшага выкладчыка вучэбнай манеўранай групы 1-га вучэбнага пагранічнага атрада пагранічнай службы, падпалкоўніка
Разеўскага
Ігара Мікалаевіча
–
камандзіра кадра асобнага механізаванага батальёна 50-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Ролю
Генадзя Уладзіміравіча
–
старшага інспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага лейтэнанта
Рэнчынскага
Уладзіміра Міхайлавіча
–
начальніка аддзела сувязі і апавяшчэння Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, палкоўніка ўнутранай службы
Сахарэвіча
Мікалая Іванавіча
–
начальніка службы асобнага кантрольна-прапускнога пункта «Мінск» пагранічнай службы, падпалкоўніка
Семянковіча
Аляксея Вячаслававіча
–
старшага інспектара аховы 2-га аддзела ўпраўлення асабістай аховы Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, лейтэнанта
Сіўца
Алега Анатольевіча
–
намесніка начальніка ўпраўлення aрганiзацыйнага забеспячэння дзяржаўнай сiстэмы папярэджвання i лiквiдацыi надзвычайных сiтуацый i грамадзянскай абароны Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, палкоўніка ўнутранай службы
Слабкевіча
Аляксандра Леанідавіча
–
інспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага прапаршчыка
Слізова
Уладзіміра Ільіча
–
намесніка начальніка дзяржаўнай установы адукацыі «Камандна-інжынерны інстытут» Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, палкоўніка ўнутранай службы
Татарнікава
Алега Паўлавіча
–
начальніка аддзела зенітных ракетных войскаў Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка
Усава
Аляксандра Канстанцінавіча
–
начальніка цыкла кафедры «Ваенна-інжынерная падрыхтоўка» ваенна-тэхнічнага факультэта ў Беларускім нацыянальным тэхнічным універсітэце, палкоўніка
Цітаўца
Васіля Васільевіча
–
інспектара аховы 4-га аддзела ўпраўлення аховы аб’ектаў Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага прапаршчыка
Цыбульку
Дзмітрыя Васільевіча
–
афіцэра 2-га аддзялення 1-га аддзела штаба Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, капітана
Чэпікава
Сяргея Віктаравіча
–
старшага афіцэра 4-га аддзялення 1-га аддзела штаба Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, падпалкоўніка
Шарова
Уладзіміра Аляксандравіча
–
старшага афіцэра 1-га аддзела 4-га ўпраўлення галоўнага арганізацыйна-мабілізацыйнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Шпіленю
Аляксандра Іванавіча
–
начальніка 2-га аддзела 3-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, палкоўніка
Шчацько
Віталія Віктаравіча
–
старшага інспектара 1-га інспектарскага аддзела інспекцыйнага ўпраўлення галоўнай ваеннай інспекцыі Узброеных Сіл, палкоўніка
Шышко
Віктара Уладзіміравіча
–
старшага афіцэра 1-га аддзела галоўнага разведвальнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка
медалём «За бездакорную службу» ІIІ ступені
Абеляна
Хачатура Гургенавіча
–
начальніка 2-й групы аддзела арганізацыйна-мабілізацыйнага і камплектавання штаба Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Азарэнку
Аляксандра Федаравіча
–
намесніка начальніка па ідэалагічнай рабоце 387-га цэнтра тэхнічнага кантролю і забеспячэння аховы інфармацыі Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Акуліча
Мікалая Мікалаевіча
–
старшага афіцэра 1-га аддзела ўпраўлення інфармацыі галоўнага ўпраўлення ідэалагічнай работы Міністэрства абароны, падпалкоўніка
Акуліча
Сяргея Мікалаевіча
–
старшыну патрульнай роты Мінскай ваеннай камендатуры Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Андрухова
Андрэя Уладзіміравіча
–
старшага афіцэра 1-га аддзела вайсковай часці 51886 Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Арабея
Уладзіміра Іосіфавіча
–
старшага памочніка начальніка аддзялення ідэалагічнай работы 38-й асобнай гвардзейскай мабільнай брыгады Узброеных Сіл, маёра
Арцыменю
Уладзіміра Віктаравіча
–
камандзіра зенітнага ракетнага дывізіёна 120-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Ачыновіча
Дзмітрыя Міхайлавіча
–
старшага афіцэра 2-й групы аддзела 3-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Бабінца
Вадзіма Алегавіча
–
намесніка начальніка штаба па мабілізацыйнай рабоце 115-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Багадзеля
Андрэя Пятровіча
–
намесніка начальніка кафедры тактыкі агульнавайсковага факультэта ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
Багрыцэвіч
Марыну Міхайлаўну
–
галоўнага інспектара аддзела мытнага афармлення і кантролю № 7 мытні «Мінск-2»
Багушэвіч
Гелену Вікенцьеўну
–
намесніка начальніка аддзела бухгалтарскага ўліку і кантролю – намесніка галоўнага бухгалтара Гродзенскай рэгіянальнай мытні
Бандарчука
Аляксандра Пятровіча
–
начальніка службы інжынерна-выратавальных работ пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада ўстановы «Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка ўнутранай службы
Банеўскага
Генадзія Уладзіміравіча
–
дыспетчара цэнтра аператыўнага ўпраўлення Ушацкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчыка ўнутранай службы
Басака
Андрэя Васільевіча
–
старшага афіцэра 2-га аддзела ўпраўлення маральна-псіхалагічнага забеспячэння галоўнага ўпраўлення ідэалагічнай работы Міністэрства абароны, падпалкоўніка
Батвінава
Кірыла Уладзіміравіча
–
намесніка начальніка па дзяржаўнаму пажарнаму нагляду Капыльскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», капітана ўнутранай службы
Батоўкіна
Сяргея Уладзіміравіча
–
намесніка начальніка па аператыўна-тактычнай рабоце Шклоўскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», маёра ўнутранай службы
Бахара
Андрэя Міхайлавіча
–
старшага выкладчыка кафедры супрацьпаветранай абароны ваеннага факультэта ў Беларускім дзяржаўным універсітэце, маёра
Башлыкова
Віктара Вячаслававіча
–
начальніка юрыдычнага аддзела 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, падпалкоўніка юстыцыі
Бісерава
Ігара Барысавіча
–
начальніка рэчавай службы тылу 228-га асобнага палка радыёэлектроннай барацьбы Узброеных Сіл, маёра
Бузука
Уладзіміра Дзмітрыевіча
–
камандзіра ўзвода апрацоўкі інфармацыі комплексу сродкаў аўтаматызацыі камандна-тэхнічнага вузла 2287-га асобнага радыётэхнічнага батальёна 8-й радыётэхнічнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Булдыгу
Юрыя Іосіфавіча
–
начальніка службы гаручага і змазачных матэрыялаў аддзела тылавога забеспячэння камандавання сіл спецыяльных аперацый Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Бядрыцкага
Валерыя Пятровіча
–
афіцэра службы ракетна-артылерыйскага ўзбраення ўпраўлення ўзбраення Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Бязменава
Дзянiса Генадзіевіча
–
старшага афiцэра аддзела вайсковай часцi 1250 пагранічнай службы, маёра
Бязумава
Уладзіміра Анатольевіча
–
начальніка мабілізацыйнага аддзялення штаба 120-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Бялькова
Аляксандра Валер’евіча
–
старшыну вучэбнай роты 12-й школы падрыхтоўкі спецыялістаў падраздзяленняў сувязі 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Вайтовіча
Мікалая Карпавіча
–
старшага тэхніка – начальніка аддзялення пагранічнай заставы 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Васільева
Ігара Барысавіча
–
намесніка начальніка па якасці – начальніка аддзела тэхнічнага кантролю 3620-й артылерыйскай базы ўзбраення Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Вікулава
Ігара Юр’евіча
–
старшага інжынера інжынерна-авіяцыйнай службы 116-й гвардзейскай бамбардзіровачна-разведвальнай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Віннік
Тамару Іванаўну
–
дыспетчара дзяжурнай змены цэнтра аператыўнага кіравання пры ўстанове «Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчыка ўнутранай службы
Высоцкага
Аляксандра Вячаслававіча
–
памочніка начальніка тэхнічнай часці 85-й брыгады сувязі Узброеных Сіл, маёра
Галубіхіна
Ігара Валенцінавіча
–
старшага тэхніка пушачнай самаходна-артылерыйскай батарэі пушачнага самаходна-артылерыйскага дывізіёна 51-й гвардзейскай змешанай артылерыйскай групы Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Галунко
Сяргея Дзмітрыевіча
–
начальніка службы бяспекі палётаў – намесніка камандзіра па бяспецы палётаў 61-й знішчальнай авіяцыйнай базы Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Гапеева
Ігара Анатольевіча
–
начальніка аддзялення рэгламенту і рамонту групы рэгламенту і рамонту 147-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Гапоненку
Андрэя Якаўлевіча
–
галоўнага спецыяліста ўпраўлення матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, маёра ўнутранай службы
Гарбарчука
Аляксандра Анатольевіча
–
начальніка 2-га аддзела экспертызы дзяржаўнай установы «Цэнтральная ваенна-ўрачэбная камісія Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка медыцынскай службы
Гаўрылюка
Валянціна Анатольевіча
–
камандзіра дымавога батальёна 8-га палка радыяцыйнай, хімічнай і біялагічнай аховы Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Градусава
Рамана Анатольевіча
–
старшага выкладчыка кафедры сувязі ваеннага факультэта ва ўстанове адукацыі «Беларускі дзяржаўны універсітэт інфарматыкі і радыёэлектронікі», падпалкоўніка
Грыня
Вячаслава Анатольевіча
–
начальніка Маладзечанскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», маёра ўнутранай службы
Гулецкага
Аляксандра Анатольевіча
–
начальніка вузла сувязі вайсковай часці 01266 Узброеных Сіл, маёра
Гурына
Аляксандра Сяргеевіча
–
старшага афіцэра аддзела сувязі і радыётэхнічнага забеспячэння штаба Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Гуськова
Уладзіміра Уладзіміравіча
–
намесніка камандзіра верталётнай эскадрыллі 50-й змешанай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Даніліна
Аляксея Іванавіча
–
начальніка тэхнічнага разліку падрыхтоўкі інжынерна-авіяцыйнай службы авіяцыйнай эскадрыллі 206-й штурмавой авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, капітана
Данілоўскага
Артура Анатольевіча
–
начальніка інжынернай службы 56-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Дапіру
Віталія Осіпавіча
–
намесніка камандзіра па ўзбраенню – начальніка тэхнічнай часці 6-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Дашкевіча
Віктара Уладзіміравіча
–
камандзіра кадра рамонтна-аднаўленчага батальёна 815-га цэнтра тэхнічнага забеспячэння Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Дземчанку
Мікалая Аляксандравіча
–
начальніка кафедры ўстановы адукацыі «Гомельскі інжынерны інстытут» Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, маёра ўнутранай службы
Дзенешчука
Уладзіміра Юліянавіча
–
намесніка начальніка цэнтра – начальніка аддзялення анестэзіялогіі і рэаніматалогіі цэнтра анестэзіялогіі, рэанімацыі і інтэнсіўнай тэрапіі дзяржаўнай установы «432 ордэна Чырвонай Зоркі галоўны ваенны клінічны медыцынскі цэнтр Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніка медыцынскай службы
Дорахава
Віктара Аляксандравіча
–
намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце аўтамабільнага батальёна 65-й аўтамабільнай брыгады транспартных войскаў, маёра
Дразда
Анатолія Анатольевіча
–
начальніка змены аддзялення пагранічнага кантролю 15-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, капітана
Драздова
Дзмітрыя Міхайлавіча
–
намесніка начальніка тылу вайсковай часці 07147 Узброеных Сіл, маёра
Драздову
Святлану Мікалаеўну
–
старшага афіцэра 2-га аддзела ваенна-медыцынскага ўпраўлення Міністэрства абароны, маёра медыцынскай службы
Дуброўку
Васілія Васільевіча
–
начальніка групы забеспячэння каманднага пункта 61-й знішчальнай авіяцыйнай базы Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Дудзевіча
Леаніда Іванавіча
–
кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 14-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Дэля
Аляксандра Уладзіміравіча
–
старшага афіцэра 1-га аддзела аператыўнага ўпраўлення Галоўнага штаба Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Ермалінскага
Сяргея Іванавіча
–
камандзіра вучэбнай групы вучэбнай роты сувязі вучэбнага атрада спецыяльнага прызначэння 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сіл, лейтэнанта
Еўстраценку
Валерыя Міхайлавіча
–
начальніка службы радыяцыйнай, хімічнай і біялагічнай аховы 181-й баявой верталётнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Жуковіча
Сяргея Сяргеевіча
–
вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Брэсцкага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчыка ўнутранай службы
Жураўлева
Юрыя Сцяпанавіча
–
старшага афіцэра 6-га аддзела вайсковай часці 64170 Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Жураўлёва
Уладзіміра Сяргеевіча
–
камандзіра вучэбнага ўзвода вучэбнай роты 59-й школы падрыхтоўкі спецыялістаў па эксплуатацыі аўтамабільнай тэхнікі і рамонтных падраздзяленняў 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Заброцкага
Дзмітрыя Аляксандравіча
–
намесніка начальніка 1-га аддзела 2-га ўпраўлення галоўнага фінансава-эканамічнага ўпраўлення Міністэрства абароны, падпалкоўніка
Завяржэнца
Вадзіма Іванавіча
–
начальніка аддзялення кадраў 115-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Зайцава
Алега Уладзіміравіча
–
старшага афіцэра 2-га аддзела 3-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Дзяржаўнага пагранічнага камітэта, падпалкоўніка
Захарэнку
Васілія Аляксандравіча
–
начальніка аддзела арганізацыі эксплуатацыі тэхнічных сродкаў пагранічнага кантролю службы пагранічнага кантролю 19-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, падпалкоўніка
Зельманчука
Рыгора Iванавіча
–
начальніка аддзялення вайсковай часцi 1250 пагранічнай службы, маёра
Зінатуліна
Аляксандра Сяргеевіча
–
кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Зубкова
Аляксея Георгіевіча
–
старшага інспектара аператыўнага аддзела Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, маёра
Зязюлю
Сяргея Дзмітрыевіча
–
намесніка начальніка штаба па баявому кіраванню 740-й зенітнай ракетнай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, маёра
Зяленкіна
Юрыя Аркадзьевіча
–
намесніка начальніка па ідэалагічнай рабоце 46-га арсенала Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Іванчыкава
Аляксея Мікалаевіча
–
афіцэра 3-га аддзела ўпраўлення Узброеных Сіл па выкарыстоўванню паветранай прасторы Рэспублікі Беларусь, маёра
Ігнатовіча
Аляксандра Міхайлавіча
–
камандзіра рамонтна-аднаўленчага батальёна 50-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Іпатаву
Алу Генадзьеўну
–
намесніка начальніка арганізацыйнага аддзела дзяржаўнай установы «Спартыўны камітэт Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», маёра
Іскранкова
Дзмітрыя Мікалаевіча
–
начальніка цэнтра прапаганды і навучання пры ўстанове «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка ўнутранай службы
Ішчанку
Андрэя Міхайлавіча
–
начальніка групы 4-га аддзела вайсковай часці 51886 Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Кавалевіча
Сяргея Казіміравіча
–
камандзіра кадра асобнага батальёна матэрыяльнага забеспячэння 19-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, маёра
Каваленку
Генадзя Васільевіча
–
начальніка склада роты матэрыяльнага забеспячэння 40-й базы аховы, сувязі і абслугоўвання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Каклеўскага
Аляксандра Уладзіміравіча
–
старшага выкладчыка кафедры баявога прымянення артылерыі ваеннага факультэта ў Беларускім дзяржаўным універсітэце, падпалкоўніка
Калашнікава
Алега Віктаравіча
–
камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 21 Заводскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчыка ўнутранай службы
Кандрацьева
Андрэя Уладзіміравіча
–
камандзіра інжынерна-тэхнічнага батальёна 557-га інжынернага палка Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, маёра
Кармазіна
Паўла Мікалаевіча
–
намесніка начальніка ўстановы «Рэспубліканскі цэнтр тылавога забеспячэння» Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, маёра ўнутранай службы
Касачука
Сяргея Уладзіміравіча
–
начальніка аддзела ідэалагічнай работы 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, падпалкоўніка
Каспяровіча
Аляксандра Валер’евіча
–
намесніка начальніка 3-га аддзела Дэпартамента транспартнага забеспячэння Міністэрства абароны, маёра
Касцючэнку
Алега Адамавіча
–
намесніка начальніка аддзела прызыву на ваенную службу ваеннага камісарыята Гомельскай вобласці, падпалкоўніка
Кафтанчыкава
Алега Уладзіміравіча
–
старшага афіцэра 1-га аддзела сёмага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Качука
Віталія Францавіча
–
намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце батальёна сувязі і радыётэхнічнага забеспячэння 206-й штурмавой авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Квачанава
Уладзіміра Аляксандравіча
–
намесніка начальніка штаба – начальніка аператыўна-тэхнічнага аддзялення штаба 86-й брыгады сувязі Узброеных Сіл, маёра
Кіркіцкага
Віталія Вітольдовіча
–
камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 4 Кастрычніцкага раёна Гродзенскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчыка ўнутранай службы
Коршака
Сяргея Анатольевіча
–
намесніка камандзіра па тэхнічнай часці – начальніка тэхнічнай часці 259-га асобнага мабільна-аднаўленчага чыгуначнага батальёна 307-й асобнай чыгуначнай брыгады транспартных войскаў, маёра
Красікава
Ігара Уладзіміравіча
–
начальніка медыцынскай службы Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка медыцынскай службы
Краўцова
Аляксандра Леанідавіча
–
начальніка штаба – першага намесніка камандзіра батальёна аховы 361-й базы аховы і абслугоўвання Узброеных Сіл, капітана
Кудзіна
Аляксандра Іванавіча
–
намесніка камандзіра 302-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Кудзіна
Андрэя Пятровіча
–
выкладчыка кафедры «Тактыка і агульнаваенная падрыхтоўка» ваенна-тэхнічнага факультэта ў Беларускім нацыянальным тэхнічным універсітэце, маёра
Кудзіну
Алену Міхайлаўну
–
галоўнага інспектара аддзела мытнага афармлення і кантролю № 4 мытні «Мінск-2»
Кузуба
Віталія Вітальевіча
–
урача асобага атрада спецыяльнага прызначэння 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сіл, маёра медыцынскай службы
Кузьміна
Віктара Іванавіча
–
старшыну мабільнай роты 382-га асобнага гвардзейскага мабільнага батальёна 38-й асобнай гвардзейскай мабільнай брыгады Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Кукуця
Уладзіміра Альфрэдавіча
–
намесніка камандзіра па ўзбраенню рамонтна-аднаўленчага батальёна 37-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, маёра
Кулакова
Алега Анатолевіча
–
намесніка камандзіра – галоўнага інжынера вытворчай часці 174-га асобнага чыгуначнага батальёна механізацыі 30-й асобнай чыгуначнай брыгады транспартных войскаў, маёра
Кульневіча
Дзмітрыя Аляксандравіча
–
намесніка камандзіра па тэхнічнай часці рамонтнага батальёна 307-й асобнай чыгуначнай брыгады транспартных войскаў, маёра
Курсевіча
Тадэвуша Іванавіча
–
камандзіра звяна на верталётах Мі-8 аэрамабільнага атрада дзяржаўнай авіяцыйнай аварыйна-выратавальнай установы «АВІЯЦЫЯ» Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, падпалкоўніка ўнутранай службы
Кусяка
Аляксандра Іванавіча
–
начальніка аддзялення інфармацыйна-прапагандысцкай работы аддзела ідэалагічнай работы 14-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, маёра
Кухарчыка
Ігара Мікалаевіча
–
камандзіра кадра батальёна абслугоўвання 108-га асобнага палка матэрыяльнага забеспячэння Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, маёра
Лававу
Жанну Валянцінаўну
–
старшага афіцэра аддзела каардынацыі тылавога забеспячэння Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка медыцынскай службы
Лагвіненку
Сяргея Мацвеевіча
–
начальніка вучэбнай часці – намесніка начальніка ваеннай кафедры ўстановы адукацыі «Віцебскі дзяржаўны медыцынскі універсітэт», палкоўніка медыцынскай службы
Лапіна
Аляксея Валер’евіча
–
начальніка зенітнага ракетнага разліку зенітнай ракетнай батарэі зенітнага ракетнага дывізіёна 147-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Лемяшэўскага
Андрэя Рыгоравіча
–
старшага афіцэра 3-га аддзела вайсковай часці 64170 Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Лобач
Ірыну Міхайлаўну
–
старшага памочніка начальніка аддзялення кадраў 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, старшага лейтэнанта
Лося
Валерыя Рыгоравіча
–
старшага кантралёра – старшыну пагранічнага паста 15-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Лукашыка
Віктара Міхайлавіча
–
камандзіра роты аховы і абслугоўвання 250-га асобнага батальёна аховы і абслугоўвання Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Лысюка
Аліка Канстанцінавіча
–
камандзіра батальёна аэрадромнага і матэрыяльнага забеспячэння 61-й знішчальнай авіяцыйнай базы Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Ляхновіча
Віктара Мікалаевіча
–
начальніка 4-й групы мабілізацыйнага аддзела ваеннага камісарыята Гомельскай вобласці, падпалкоўніка
Ляшчынскага
Вячаслава Раальдавіча
–
начальніка аддзялення пагранічнага кантролю 16-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, падпалкоўніка
Макарава
Аляксандра Уладзіміравіча
–
намесніка начальніка штаба – начальніка аддзялення мабілізацыйнага і камплектавання 153-й асобнай радыётэхнічнай брыгады Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Макарава
Сяргея Міхайлавіча
–
начальніка мабілізацыйнага аддзялення Кобрынскага раённага ваеннага камісарыята Брэсцкай вобласці, падпалкоўніка
Макарэвіча
Аляксандра Уладзіміравіча
–
камандзіра батальёна аэрадромнага і матэрыяльнага забеспячэння 927-й знішчальнай авіяцыйнай базы Паўночна-заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Малея
Ігара Мікалаевіча
–
начальніка пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 12 Любанскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшага прапаршчыка ўнутранай службы
Маркевіча
Юрыя Антонавіча
–
камандзіра рамонтна-аднаўленчага батальёна 6-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Мароза
Руслана Анатольевіча
–
намесніка начальніка аддзела – начальніка 1-й групы аддзела жыллёвай палітыкі дзяржаўнай установы «Галоўнае ўпраўленне будаўніцтва і эксплуатацыі Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка юстыцыі
Марціновіча
Валянціна Уладзіміравіча
–
вадзіцеля пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Кастрычніцкага раёна Віцебскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшага прапаршчыка ўнутранай службы
Марэцкага
Юрыя Браніслававіча
–
ваеннага камісара Смалявіцкага раённага ваеннага камісарыята Мінскай вобласці, падпалкоўніка
Масейчыка
Сяргея Антонавіча
–
начальніка службы ракетна-артылерыйскага ўзбраення аддзела ўзбраення камандавання сіл спецыяльных аперацый Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Маслоўскага
Сяргея Паўлавіча
–
першага намесніка ваеннага камісара ваеннага камісарыята г. Мінска, палкоўніка
Мацвеева
Юрыя Адамавіча
–
намесніка начальніка штаба 83-га асобнага інжынерна-аэрадромнага палка Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Міхневіча
Аляксандра Валер’евіча
–
камандзіра зенітнай ракетнай батарэі зенітнага ракетнага дывізіёна 56-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Мішчанку
Мікалая Мікалаевіча
–
начальніка аддзялення аддзела пагранічнай службы 16-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, падпалкоўніка
Мяцельскага
Вадзіма Віктаравіча
–
начальніка страявога аддзялення штаба 740-й зенітнай ракетнай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, маёра
Назарчука
Андрэя Уладзіміравіча
–
намесніка начальніка па спецыяльнай службе – начальніка вучэбнага аддзялення кіналагічнага цэнтра Узброеных Сіл, маёра
Насрыдзінава
Алега Улугбекавіча
–
начальніка аддзялення кадраў 62-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, маёра
Некрашэвіча
Сяргея Міхайлавіча
–
намесніка камандзіра 255-га асобнага радыётэхнічнага палка Заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Ненадаўца
Аляксандра Міхайлавіча
–
камандзіра інжынерна-тэхнічнага ўзвода інжынерна-тэхнічнай роты 20-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Новікава
Аляксандра Аляксандравіча
–
старшага афіцэра аддзела пагранічнай службы 16-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, капітана
Няфёдава
Аляксандра Валянцінавіча
–
начальніка змены аддзялення пагранічнага кантролю 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, маёра
Няфёдава
Аляксандра Леанідавіча
–
намесніка начальніка аддзела тэрытарыяльнай абароны ваеннага камісарыята Віцебскай вобласці, падпалкоўніка
Паверанага
Дзмітрыя Міхайлавіча
–
старшага афіцэра 1-й групы 2-га аддзела 1-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка
Палякова
Аляксандра Генадзевіча
–
начальніка палявога вузла сувязі 56-га асобнага палка сувязі Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Папова
Яўгена Сяргеевіча
–
старшага афіцэра 1-й групы 1-га аддзела цэнтра забеспячэння бяспекі інфармацыйных тэхналогій Узброеных Сіл, маёра
Пармона
Алега Леанідавіча
–
начальніка сакрэтнай часці рэжымна-сакрэтнага аддзялення штаба асобнага кантрольна-прапускнога пункта «Мінск» пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Паскробку
Андрэя Васільевіча
–
начальніка юрыдычнай службы дзяржаўнай установы «Навукова-даследчы інстытут Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка юстыцыі
Пастушонка
Вячаслава Генадзьевіча
–
старшага бартавога інжынера-інструктара інжынерна-авіяцыйнай службы 50-й змешанай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Патуткіна
Паўла Генадзевіча
–
начальніка аддзялення арганізацыйнага і камплектавання штаба 120-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Паўлаўца
Сяргея Мікалаевіча
–
афіцэра 3-га аддзела штаба Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, маёра
Пацеліна
Сяргея Уладзіміравіча
–
намесніка начальнiка ўстановы «Рэспублiканскi цэнтр сертыфікацыi i экспертызы лiцэнзаваных вiдаў дзейнасцi» Мiнiстэрства па надзвычайных сiтуацыях, маёра ўнутранай службы
Перакоса
Аляксандра Віктаравіча
–
намесніка начальніка інжынерна-тэхнічнай групы па матэрыяльна-тэхнічнаму забеспячэнню 19-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, лейтэнанта
Попчанку
Андрэя Леанідавіча
–
асістэнта кафедры ваенна-палявой хірургіі ваенна-медыцынскага факультэта ва ўстанове адукацыі «Беларускі дзяржаўны медыцынскі універсітэт», падпалкоўніка медыцынскай службы
Пратасавіцкага
Андрэя Мікалаевіча
–
намесніка начальніка 19-га пагранічнага атрада па ідэалагічнай рабоце і кадраваму забеспячэнню пагранічнай службы, падпалкоўніка
Пятрова
Канстанціна Леанідавіча
–
начальніка 2-га аддзялення 1-га аддзела Нацыянальнага агенцтва па кантролю і інспекцыях – дэпартамента Міністэрства абароны, падпалкоўніка
Пятроўскага
Уладзіміра Пятровіча
–
старшага кантралёра – старшыну пагранічнага паста 14-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Рабаволава
Алега Анатольевіча
–
старшага афіцэра 2-га аддзялення 1-га аддзела штаба Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, маёра
Рабіннікава
Ігара Мікалаевіча
–
намесніка начальніка па аператыўна-тактычнай падрыхтоўцы і баявой рабоце пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада ўстановы «Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», маёра ўнутранай службы
Рабца
Алега Адамавіча
–
начальніка службы рэчавага забеспячэння аддзела тылу 20-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, маёра
Ракава
Андрэя Віктаравіча
–
начальніка мабілізацыйнага аддзялення Магілёўскага аб’яднанага гарадскога ваеннага камісарыята Магілёўскай вобласці, падпалкоўніка
Раманюк
Людмілу Казіміраўну
–
начальніка аддзела мытнага афармлення і кантролю № 5 мытні «Мінск-2»
Рамнёва
Аляксандра Мікалаевіча
–
камандзіра кадра асобнага зенітнага ракетна-артылерыйскага дывізіёна 19-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Рубінскага
Віктара Уладзіміравіча
–
начальніка аддзела ўзбраення 18-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, падпалкоўніка
Рудога
Анатолія Вячаслававіча
–
начальніка разведкі штаба 927-й знішчальнай авіяцыйнай базы Паўночна-заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, маёра
Рыльцова
Уладзіміра Мікалаевіча
–
намесніка старшыні дзяржаўнай установы «Цэнтральная ваенна-ўрачэбная камісія Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», палкоўніка медыцынскай службы
Рэтнёву
Зою Уладзіміраўну
–
начальніка паста спецыяльнай сувязі восьмага аддзела ваеннага камісарыята Мінскай вобласці, прапаршчыка
Савінава
Андрэя Юр’евіча
–
начальніка 2-й групы 2-га аддзела ўпраўлення службы войскаў і забеспячэння бяспекі ваеннай службы Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Савіцкую
Анфісу Станіславаўну
–
намесніка начальніка змены аддзялення пагранічнага кантролю 15-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Садыкава
Валерыя Тагіравіча
–
намесніка начальніка аўтамабільнай службы ўпраўлення ўзбраення Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Сароку
Юрыя Сяргеевіча
–
памочніка начальніка інжынерна-авіяцыйнай службы – інжынера авіяцыйнай эскадрыллі 116-й гвардзейскай бамбардзіровачна-разведвальнай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, капітана
Семенчука
Віктара Юльянавіча
–
тэхніка групы забеспячэння вайсковай часці 93802 Узброеных Сіл, прапаршчыка
Сіманенку
Аляксея Аляксеевіча
–
інспектара аховы 2-га аддзела ўпраўлення асабістай аховы Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага прапаршчыка
Слабадняка
Сяргея Уладзіміравіча
–
намесніка начальніка інжынерна-авіяцыйнай часці па радыёэлектроннаму абсталяванню цэнтра інжынерна-авіяцыйнага забеспячэння дзяржаўнай авіяцыйнай аварыйна-выратавальнай установы «АВІЯЦЫЯ» Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, падпалкоўніка ўнутранай службы
Смольскага
Генадзія Анатольевіча
–
камандзіра батальёна курсантаў ваеннага факультэта ў Беларускім дзяржаўным універсітэце, палкоўніка
Смугалёва
Аляксандра Сяргеевіча
–
намесніка начальніка кафедры аўтаматызаваных сістэм кіравання войскамі факультэта сувязі і аўтаматызаваных сістэм кіравання ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», палкоўніка
Стоцкага
Сяргея Міхайлавіча
–
старшага інспектара-рэвізора 5-га кантрольна-рэвізійнага аддзела кантрольна-рэвізійнага ўпраўлення галоўнай ваеннай інспекцыі Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Страхава
Анатолія Уладзіміравіча
–
начальніка аддзялення штаба 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Стрыжакова
Юрыя Іванавіча
–
камандзіра 123-га асобнага батальёна аховы і абслугоўвання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Стукана
Вадзіма Міхайлавіча
–
начальніка 1825-й базы вымяральнай тэхнікі Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Судніка
Андрэя Іванавіча
–
старшага афіцэра – галоўнага трэнера 2-га аддзела дзяржаўнай установы «Спартыўны камітэт Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
Сурму
Мікалая Мікалаевіча
–
старшага тэхніка вузла спецыяльнай сувязі 1-га асобнага батальёна сувязі пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Трубеку
Уладзіміра Мікалаевіча
–
намесніка начальніка тылу 127-й гвардзейскай брыгады сувязі Узброеных Сіл, маёра
Труніна
Алега Аляксандравіча
–
старшага выкладчыка агульнавайсковай кафедры ваеннага факультэта ў Беларускім дзяржаўным універсітэце, падпалкоўніка
Труса
Сяргея Мікалаевіча
–
намесніка начальніка Галоўнага штаба – начальніка аператыўнага ўпраўлення Галоўнага штаба Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка
Труша
Алега Мікалаевіча
–
старшага афіцэра 3-га аддзела ўпраўлення маральна-псіхалагічнага забеспячэння галоўнага ўпраўлення ідэалагічнай работы Міністэрства абароны, падпалкоўніка
Тулінава
Уладзіміра Міхайлавіча
–
начальніка змены 1-га аддзялення аддзела арганізацыі паветранага руху 570-га цэнтра арганізацыі паветранага руху Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Тырлю
Генадзія Анатольевіча
–
начальніка групы 5276-га ваеннага прадстаўніцтва Міністэрства абароны, маёра
Ульдзіновіча
Барыса Леанцінавіча
–
камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 4 Ваўкавыскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», прапаршчыка ўнутранай службы
Фралова
Сяргея Ягоравіча
–
начальніка мабілізацыйнага аддзялення Пінскага аб’яднанага гарадскога ваеннага камісарыята Брэсцкай вобласці, падпалкоўніка
Халімончыка
Сяргея Міхайлавіча
–
начальніка службы ракетна-артылерыйскага ўзбраення аддзела матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння дзяржаўнай установы «Спартыўны камітэт Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», капітана
Худава
Аляксандра Анатольевіча
–
інструктара практычнай падрыхтоўкі выратавальнікаў службы забеспячэння вучэбнага працэсу дзяржаўнай установы адукацыі «Інстытут перападрыхтоўкі і павышэння кваліфікацыі» Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, маёра ўнутранай службы
Церахава
Сяргея Леанідавіча
–
старшага інструктара па ваджэнню пажарных машын пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 2 Савецкага раёна Гомельскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», старшага прапаршчыка ўнутранай службы
Цікавага
Міхаіла Грыгор’евіча
–
намесніка камандзіра па ўзбраенню – начальніка тэхнічнай часці 40-й базы аховы, сувязі і абслугоўвання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Цюшкевіча
Дзмітрыя Яўгенавіча
–
начальніка тэхнічнага разліку 2060-й базы захоўвання і рамонту Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, прапаршчыка
Цярэшку
Юрыя Іванавіча
–
намесніка начальніка штаба па баявому кіраванню 302-й зенітнай ракетнай брыгады Заходняга аператыўна-тактычнага камандавання Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Чарвякова
Паўла Сяргеевіча
–
начальніка цыкла – прафесара кафедры тактыкі і ўзбраення супрацьпаветранай абароны Сухапутных войскаў факультэта супрацьпаветранай абароны ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
Чарнабая
Пятра Расціслававіча
–
камандзіра вучэбнай роты – выкладчыка 114-й гвардзейскай школы па падрыхтоўцы прапаршчыкаў і спецыялістаў харчовай службы 72-га гвардзейскага аб’яднанага вучэбнага цэнтра падрыхтоўкі прапаршчыкаў і малодшых спецыялістаў Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, маёра
Чопчыца
Андрэя Уладзіміравіча
–
памочніка начальніка каманднага пункта 153-й асобнай радыётэхнічнай брыгады Узброеных Сіл, старшага прапаршчыка
Чувака
Віктара Генадзьевіча
–
начальніка кантрольна-рэвізійнага аддзела дзяржаўнай установы «Галоўнае ўпраўленне будаўніцтва і эксплуатацыі Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь», падпалкоўніка
Чумакова
Аляксея Пятровіча
–
старшага афіцэра групы 4-га аддзела вайсковай часці 51886 Узброеных Сіл, капітана
Чыбатару
Вячаслава Сцяпанавіча
–
кантралёра аддзялення пагранічнага кантролю 86-й пагранічнай групы пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Чэхава
Руслана Леанідавіча
–
начальніка штаба – першага намесніка камандзіра 231-й змешанай артылерыйскай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Сухапутных войскаў Узброеных Сіл, падпалкоўніка
Шумілава
Дзяніса Генадзьевіча
–
інспектара аховы 2-га аддзела ўпраўлення асабістай аховы Службы бяспекі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, старшага прапаршчыка
Шыбеку
Міхаіла Аляксандравіча
–
начальніка каравула пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 4 Віцебскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы «Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь», капітана ўнутранай службы
Шымана
Максіма Вячаслававіча
–
начальніка пагранічнага паста 18-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, маёра
Юцкевіча
Віктара Станіслававіча
–
старшага тэхніка – начальніка групы тэхнічнага забеспячэння пагранічнай камендатуры 15-га пагранічнага атрада пагранічнай службы, старшага прапаршчыка
Ялфімава
Аляксея Барысавіча
–
памочніка начальніка аператыўнага аддзялення штаба 38-й асобнай гвардзейскай мабільнай брыгады Узброеных Сіл, маёра
Яцуковіча
Аляксандра Генадзьевіча
–
начальніка аддзела выпрабаванняў навукова-даследчага цэнтра папярэджвання і ліквідацыі надзвычайных сітуацый установы «Навукова-даследчы інстытут пажарнай бяспекі і праблем надзвычайных сітуацый» Міністэрства па надзвычайных сітуацыях, падпалкоўніка ўнутранай службы
Прэзідэнт
Рэспублікі Беларусь
А.Лукашэнка
- Войдите, чтобы оставлять комментарии